SZKLARNIE STALOWE

SZKLARNIE STALOWE

Proponujemy Państwu bardzo wysokiej jakości szklarnie wykonane z profili stalowych ocynkowanych ogniowo - najtrwalszy rodzaj ocynku. Profile stalowe o grubości od 0,8mm do 3mm pokryte specjalnym szkłem ogrodniczym o podwyższonej przepuszczalności promieni słonecznych typu „HELIOS" - grubości 3,8mm - szkło bezołowiowe. Szkło to jest matowe dzięki czemu rozprasza promienie słoneczne i zapobiega nawet w największe upały punktowemu przypalaniu roślin dzięki czemu nie trzeba stosować bielenia, wieszania gazy i zasłon. Na życzenia klienta za dopłatą można zastosować pokrycie poliwęglanem komorowym 6mm z filtrem UV.

Do każdego modelu można zainstalować jako wyposażenie dodatkowe: automaty okienne, półki, stoły, rynny, prowadzeni roślin - druty do pnączy (np. pomidorów), wewnętrzne ścianki działowe a także chodniczki zapewniające porządek i czystość oraz ułatwiające przejście. Każdą szklarnię można pod względem wyposażenia dodatkowego konfigurować dowolnie, dostosowując do indywidualnych potrzeb każdego klienta. 
Szklarnie występują w szerokościach: 2,43m - model przyścienny, 2,50m, 2,63m, 3,00m i 4,86m - wolno stojące. Długości od 3m do praktycznie nieograniczonej. Długość można dowolnie przedłużać, skok co 0,5m. Każda szklarnia może być w dowolnym momencie rozbudowana o potrzebną klientowi długość.

Ze względu, że niektóre rośliny nie tolerują się wzajemnie można założyć ścianki wewnętrzne z drzwiami.
Szklarnie w zależności od modelu mają drzwi rozsuwane: 0,8m szerokości i 1,6m wysokości lub dwuskrzydłowe otwierane na boki o wymiarach: szerokość 1m(2x0,5m) i 1,7m wysokości w obu końcach. Wszystkie modele posiadają duże okna dachowe zapewniające dostateczne wentylowanie szklarni. Ilość okien jest uzależniona od długości szklarni.

Na życzenia klienta konstrukcja może być malowana proszkowo na dowolny kolor z palety RAL - cena +50% wartości szklarni.
Wszystkie typy i modele szklarni charakteryzują się bardzo dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz wytrzymałością konstrukcji - odporne na wiatr do 150km/h.

Nasze szklarnie oprócz trwałości cechuje duża estetyka, jakością wykonania oraz funkcjonalność i duże możliwości aranżacji.
Szklarnie są skręcane jedną wielkością śrub i oszklone bez użycia żadnej zaprawy, kitu czy silikonu co zapewnia wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Daje to również możliwość wielokrotnego montażu i demontażu każdej szklarni, np. przeprowadzka. 
Każdy model szklarni posiada lekko pochylone boki co poprawia nasłonecznienie - typ holenderski.
Wysokość szklarni w szczycie zależnie od modelu 1,85m - 2,17m, wysokość ściany bocznej 1,46m. Każdy z tych wymiarów rośnie o wysokość fundamentu na którym stoi szklarnia.

Standardowo wszystkie szklarnie pokryte są specjalnym bezołowiowym szkłem ogrodniczym "Helios", natomiast na życzenie klienta za dopłatą można zamówić pokrycie poliwęglanem komorowym 6mm z filtrem UV - w zestawie dodatkowo każda płyta poliwęglanu jest z dwóch stron 
na całej wysokości usztywniana stalowymi ramkami a u dołu zamykana plastikową listwą.
Stalowe szklarnie ze względu na swoją wagę (od 330kg najmniejsza 2,5m x 3m do kilku ton) muszą stać na betonowym fundamencie do którego podstawa szklarni jest kotwiczona kołkami rozporowymi.
Wymiary fundamentu są podawane indywidualnie każdemu klientowi pod konkretną szklarnię lub są zawarte w instrukcji montażu dołączonej do szklarni.

Oferujemy modele:
KN (wolnostojąca) o szerokości 2,56m i wysokości 1,85m z drzwiami przesuwnymi z jednej strony, możliwość zamówienia dodatkowych drzwi. Wyjściowa długość 2m z możliwością dowolnego przedłużania co 0,5mb.
M32 (wolnostojąca) o szerokości 2,63m i wysokości 2,17m z drzwiami otwieranymi dwuskrzydłowo z dwóch stron szklarni. Wyjściowa długość 3m z możliwością dowolnego przedłużania co 0,5mb.
M33 (przyścienna) o szerokości 2,43m i wysokości 2,21m z drzwiami otwieranymi dwuskrzydłowo z dwóch stron szklarni. Wyjściowa długość 3m z możliwością dowolnego przedłużania co 0,5mb.
M35 (wolnostojąca) o szerokości 3m i wysokości 2,17m z drzwiami otwieranymi dwuskrzydłowo z dwóch stron szklarni. Wyjściowa długość 3m z możliwością dowolnego przedłużania co 0,5mb.
M40 (wolnostojąca) o szerokości 4,86m i wysokości 2,23m z drzwiami otwieranymi dwuskrzydłowo po dwie sztuki z każdej strony szklarni. Wyjściowa długość 3m z możliwością dowolnego przedłużania co 0,5mb.Share by: