ZADASZENIA I ZABUDOWY BASENÓW

ZADASZENIA I ZABUDOWY BASENÓW

Oferujemy również oprócz szklarni, tuneli foliowych, komposterów czy inspektów różnego rodzaju zabudowy, zadaszenia i zabudowy basenów:

W naszym klimacie jedynym sposobem aby bezpiecznie oraz bez względu na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, wiatry czy chwilowe zmiany pogody nawet w sezonie letnim użytkować basen jest jego zabudowa, zabezpieczenie. Można to uzyskać w różnej formie, wielkości i cenie. Możemy stworzyć stałe pokrycie, składane czy suwane, oferujemy rozwiązania dla każdego użytkownika i właściciela basenu z zależności od jego potrzeb i możliwości. Zabudowa pozwala również zaoszczędzić wiele czasu związanego z utrzymaniem czystości basenów.

1. SKŁADANA KOPUŁA
Doskonałe składane zadaszenie basenu, oczka wodnego oraz jakuzzi. 
Średnica wersji okrągłych:
- 4,10m (wysokość 2,20m)
- 4,90m (wysokość 2,60m).
Polecam również wersje owalne o wymiarach:
- 4,10m x 6,20m (wysokość 2,20m)
- 4,90m x 7,00m (wysokość 2,60m)
- 4,10m x 8,10m (wysokość 2,20m)
- 4,10m x 10,00m (wysokość 2,20m)
- 4,90m x 8,90m (wysokość 2,60m)
- 4,90m x 10,80m (wysokość 2,60m)
Konstrukcja wykonana z rur aluminiowych, a pokrycie mocną, przezroczystą folią z filtrem UV 0,3mm łączona z materiałem brezentowym. Dzięki swej budowie oraz zastosowanym rozwiązaniom zapewnia wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Całość dzięki specjalnym łącznikom i systemowy składania lekko pracuje dzięki czemu bez większego wysiłku możemy złożyć lub zamknąć kopułę. Jest to wyśmienite i funkcjonalne zabezpieczenie basenu przed warunkami atmosferycznymi oraz pozwalające znacznie wydłużyć sezon, w którym użytkujemy basen - nawet w chłodniejsze dni podczas sezonu letniego. Kopuła może być rozłożona, do połowy lub w wypadku wersji owalnych zamknięta/otwarta z jednej lub dwóch stron. Kopuły mają małe kółka dzięki czemu łatwo i szybko można
przetransportować je do basenu lub szybko przenieść w inne miejsce. Kopuły tego typu nie są zabezpieczeniem basenów, oczek wodnych, jakuzzi, stawów itp. na zimę
W wypadku silnych wiatrów należy kopułę złożyć i zabezpieczyć.

2. ZABUDOWA BASENÓW STALOWA
Super mocne, bardzo trwałe i odporne zabudowy basenów o konstrukcji stalowej ocynkowanej ogniowo z pokryciem szkłem hartowanym (względy bazpieczeństwa) lub na życzenie za dopłatą poliwęglanem komorowym z filtrem UV 6mm.
Szerokość 4,86m, wysokość 2,22m a długość praktycznie dowolna, skok co 0,5m.
Bardzo mocna, praktycznie niezniszczalna konstrukcja stalowa.
Każda zabudowa posiada okna dachowe oraz dwie pary podwójnych drzwi z każdej strony o szerokości 105cm.
Na życzenie konstrukcja za dopłatą może być malowana proszkowo na kolory: zielony, brązowy, czerwony(bordo), biały, czarny lub szary.
Zabudowa zabezpiecza basen przed warunkami atmosferycznymi oraz pozwala o wiele wydłużyć sezon w którym możemy użytkować basen. Przedłużając zabudowę o np.1,5m czy 3m niż wymiar basenu możemy wygospodarować miejsce np. na stolik, krzesła, rośliny doniczkowe itp. dzięki czemu możemy stworzyć niepowtarzalny i indywidualny klimat w otoczeniu basenu.
Do zadaszenia basenów ze względów bezpieczeństwa zaleca się pokrycie szkłem hartowanym lub poliwęglanem komorowym.

3. MODUŁOWE SUWANE ZABUDOWY BASENÓW
Konstrukcja wykonana z profili z tworzywa sztucznego w kolorze białym wzmocnione aluminiowymi usztywnieniami i pokryta poliwęglanem komorowym 8mm z filtrem UV. Konstrukcja i jej moduły poruszają się lekko po szynach z anodowanego aluminium. Między modułami znajdują się szczotki, które uszczelniają łącznia między nimi a u dołu przy prowadnicach zabudowa posiada gumową uszczelkę. W obu końcach ścianki szczytowe są otwierane do góry na zawiasach co zapewnia dostęp powietrza i umożliwia dostęp do basenu nawet bez składania konstrukcji. Minimalna liczba modułów 2 a maksymalna to 5. Maksymalna długość zabudowy 12,5m..

Odpowiednia zabudowa basenu daje wymierne korzyści w postaci:
- zapobiega zanieczyszczaniu wody (opady deszczu, liście, owady itp.)
- zmniejsza koszty utrzymania basenu (nie trzeba często wymieniać brudnej
   wody oraz ogranicza zużycie środków chemicznych)
- umożliwia utrzymanie temperatury wody nawet przy silnym wietrze
- wydłuża sezon i czas korzystania z basenu
- daje bezpieczeństwo użytkowania szczególnie rodzinom z małymi dziećmi 
   oraz posiadaczom zwierząt domowych - zabezpiecza przed niekontrolowanym dostępem do wody

Share by: